New York Knicks sopimukseen uuden päävalmentajan kanssa

© Kuva: Getty Images

ESPN:n lähteiden mukaan New York Knicks on päässyt sopimukseen David Fizdalen kanssa päävalmentajasopimuksesta. Viimeksi Memphis Grizzliesin päävalmentajana toiminut Fizdale on tehnyt seuran kanssa nelivuotisen sopimuksen.

New York erotti päävalmentaja Jeff Hornacekin kauden viimeisen ottelun jälkeen ja lähti hakemaan uutta päävalmentajaa. Fizdale oli seuran ykköskandidaatti ja lopulta osapuolet pääsivät myös sopimukseen.

Fizdale on New Yorkin 11. päävalmentaja kauden 2001-02 jälkeen ja viides kaudesta 2010-11 lähtien.

Fizdale johdatti Memphisin pudotuspeleihin kaudella 2016-17, mutta sai tällä kaudella potkut marraskuussa heikosti alkaneen kauden jälkeen. Hän on toiminut aiemmin apuvalmentajana Golden Statessa, Atlantassa ja Miamissa.


Nikotiininuuskat kotiovellesi edullisesti ja helposti

  • Tilaa laillisesti netistä suoraan kotiovellesi.
  • Suomalaisesta verkkokaupasta kaikki suositut tuotteet.
  • Edullisesti lyhyellä toimitusajalla.