NBA-kuplan sijoitusottelut saatiin päätökseen – Memphis ja Portland puristivat Play-In -peleihin

NBA:ssa saatiin viime yönä pelattua viimeiset sijoitusottelut ja samalla ratkesivat ne joukkueet, jotka pelaavat läntisen konferenssin viimeisestä pudotuspelipaikasta niin sanotussa Play-In -turnauksessa.
Memphis varmisti paikkansa Play-In -peleissä voittamalla Milwaukeen. Memphis kohtaa Play-In -peleissä Portlandin, joka puolestaan kukisti Brooklynin tiukkojen vaiheiden jälkeen.
Myös Phoenixilla ja San Antoniolla oli mahdollisuudet nousta mukaan taistelemaan viimeisestä pudotuspelipaikasta, mikäli Memphis tai Portland olisivat kompastuneet omissa peleissään. Sensaatiomaisesti kuplassa pelannut Phoenix jatkoi hienoja esityksiään voittamalla myös kahdeksannen ottelunsa kaatamalla Dallasin, mutta se ei kuitenkaan riittänyt jatkoon. San Antonio puolestaan hävisi omassa pelissään Utahille. Kyseessä oli samalla ensimmäinen kerta 22 vuoteen, kun San Antonio jäi pudotuspelien ulkopuolelle.
Muissa otteluissa Washington nappasi ensimmäisen voittonsa viimeisessä pelissään kukistaessaan Bostonin, Lakers taipui Sacramentolle ja Orlando voitti New Orleansin.
Yön parhaat tehomiehet olivat Portlandin Damian Lillard (42/3/12), Brooklynin Carl LeVert, Memphisin Dillon Brooks (31), New Orleansin Frank Jackson (31) sekä Memphisin Jonas Valanciunas (26/19/12).
NBA:n viime yön tulokset:
Phoenix-Dallas 128-102
Memphis-Milwaukee 119-106
Lakers-Sacramento 122-136
Boston-Washinton 90-96
Utah-San Antonio 118-112
Brooklyn-Portland 133-134
Orlando-New Orleans 133-127
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- NBA:ssa varsin erikoinen prosessi
- NBA:ssa tehtiin uusi sopimusennätys
- Tässä ovat Seagullsin uudet omistajat
- Korisliigassa tehtiin lisää sopimuksia
- Karmea uutinen NBA-finalistista
- Kevin Durant uuteen seuraan hurjassa kaupassa
- Olivier Nkamhoua hakee taas tuntumaa NBA-kuvioista
- Korihait ja Honka kertoivat sopimuksista
- NBA-tähti tulee tienaamaa miljoonan jokaisesta ottelustaan
- Mikael Jantunen lähti Pariisista – tässä uusi seura
- Kevin Durant uuteen seuraan hurjassa kaupassa
- Tässä ovat Seagullsin uudet omistajat
- Korihait ja Honka kertoivat sopimuksista
- Karmea uutinen NBA-finalistista
- Olivier Nkamhoua hakee taas tuntumaa NBA-kuvioista
- NBA:ssa tehtiin uusi sopimusennätys
- NBA:ssa varsin erikoinen prosessi
- Korisliigassa tehtiin lisää sopimuksia