NBA:n siirtoikkuna sulkeutui – useita kovia nimiä liikahti

NBA:n siirtoikkuna meni kiinni viime yönä ja joukkueet tekivät viimeiset muokkauksensa tämän kauden kokoonpanoon. Kovia nimiä liikahti jälleen, mutta isot pommit jäivät pamahtamatta.
Suurin siirto nähtiin jo heti tammikuun alussa, kun Pascal Siakam siirtyi Torontosta Indianaan.
Dallas hankki PJ Washingtonin Charlottesta ja Hornets sai vaihtokaupassa Seth Curryn ja Grant Williamsin. Charlotte oli muutenkin aktiivisena, sillä se kauppasi kokeneen Gordon Haywardin Oklahoma Cityyn ja sai vastineeksi Tre Mannin ja Davis Bertansin. Aiemmin Charlotte tyhjensi pakkaansa siirrettyään Terry Rozierin Miami.
Philadelphia vahvisti takakenttäänsä hankkimalla Buddy Hieldin Indianasta. Toiseen suuntaan matkasivat Marcus Morris, Furkan Korkmaz ja Doug McDermott.
Detroit oli aktiivisena, kun Bojan Bogdanovic ja Alec Burks siirtyivät New Yorkiin. Detroit sai vastalahjana Evan Fournierin, Malachi Flynnin, Quentin Grimesin ja Ryan Arcidiaconon. Detroit teki kauppaa myös Minnesotan kanssa, kun Monte Morris siirtyi Timberwolvesiin ja Shake Milton sekä Troy Brown matkaavat Detroitiin.
Memphis ja Houston tekivät ison vaihtokaupan, kun Victor Oladipo ja Steven Adams vaihtoivat seuroja päikseen.
Milwaukee vahvisti takakenttäänsä Patrick Beverleyllä ja Philadelphia sai vaihtokaupassa Cameron Paynen. Milwaukee lähetti myös sentterinsä Robin Lopezin Sacramentoon rahaa vastaan.
Brooklyn ja Toronto tekivät kovan kaupan, kun Brooklyn sai Dennis Schröderin ja Thaddeus Youngin. Torontoon puolestaan matkasi Spencer Dinwiddie.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- NBA:ssa varsin erikoinen prosessi
- NBA:ssa tehtiin uusi sopimusennätys
- Tässä ovat Seagullsin uudet omistajat
- Korisliigassa tehtiin lisää sopimuksia
- Karmea uutinen NBA-finalistista
- Kevin Durant uuteen seuraan hurjassa kaupassa
- Olivier Nkamhoua hakee taas tuntumaa NBA-kuvioista
- Korihait ja Honka kertoivat sopimuksista
- NBA-tähti tulee tienaamaa miljoonan jokaisesta ottelustaan
- Mikael Jantunen lähti Pariisista – tässä uusi seura
- Kevin Durant uuteen seuraan hurjassa kaupassa
- Tässä ovat Seagullsin uudet omistajat
- Korihait ja Honka kertoivat sopimuksista
- Karmea uutinen NBA-finalistista
- Olivier Nkamhoua hakee taas tuntumaa NBA-kuvioista
- NBA:ssa tehtiin uusi sopimusennätys
- NBA:ssa varsin erikoinen prosessi
- Korisliigassa tehtiin lisää sopimuksia