Houston Rocketsin tähti vielä pitkään poissa kentiltä

Houston Rockets on joutunut tulemaan toimeen yhdeksän ottelun ajan ilman sentteritähteään Dwight Howardia, eikä häntä nähdä näillä näkymin ihan hetkeen vielä tositoimissa.
Polvivammasta kärsivä Howard joutuu katsomaan pelejä sivusta vielä hetken verran. Päävalmentaja Kevin McHale kertoi paikallisessa Houston Chroniclessa, ettei ”hän palaa vielä ihan hetkeen”.
Houston on kärsinyt muutenkin loukkaantumisista, sillä Patrick Beverley on kärsinyt takareisivammasta ja Kostas Papanikolaou, Terrence Jones sekä Isaiah Canaan ovat kärsineet myös vaivoista.
NBA:n parhaisiin senttereihin lukeutuva Howard on tilastoinut tällä kaudella 10 pelaamassaan ottelussa 18,8 pistettä, 11,3 levypalloa ja 2,3 blokkia. Howardin ollessa pelikunnossa Houston on hävinnyt ainoastaan kertaalleen. Hänen poissa ollessa tappioita on tullut kymmenessä pelissä kolme.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- NBA saa uuden mestarijoukkueen
- Suomen koriksen suurlupaus kertoo suunnitelmistaan
- New York ei luovuta – pakkovoitto selvin lukemin
- Iso mestarisuosikki NBA:n finaaleihin
- Indiana harppaamassa finaaleihin
- NBA:n suosikki todella lähellä finaalisarjaa
- NBA:n pudotuspelisarjassa erikoinen saldo
- NBA:ssa yllättävä murskavoitto
- Yllättäjä jo lähellä finaalipaikkaa NBA:ssa
- Oklahoma City jyrää – taas selvä voitto