Omistajanvaihdos tuomassa isoja muutoksia Atlantaan

© Kuva: Getty Images

Atlanta Hawksin taustoissa on tapahtumassa suursiivous sen jälkeen kun NBA – oletettavasti – ensi viikolla hyväksyy seuran uuden omistuspohjan. Antony Resslerin johtama sijoittajaryhmä otti seuran haltuunsa huhtikuun lopulla 850 miljoonan dollarin hinnalla.

Yahoo Sportsin tietojen mukaan Hawks on nostamassa valmentaja Mike Budenholzerin puheenjohtajaksi ja Wes Wilcoxista on tulossa uusi GM Danny Ferryn saadessa tehdä hänelle tietä.

Ferry joutui sivuun Hawksin päivittäisestä toiminnasta seuran hyllytettyä hänet jo syksyllä rasistisia vivahteita sisältäneen äänitteen tultua julkisuuteen. Jupakka johti lopulta siihen, että NBA pakotti entisen omistajan Bruce Levensonin myymään seuran.


Katso MM-kiekon kaikki pelit ilmaiseksi!

  • Leijonien ottelut tarjolla kansainvälisen jääkiekkoliiton ilmaisella livestriimillä.
  • Viralliset maksuttomat livelähetykset myös kaikista muista otteluista finaali mukaan lukien.
  • Vaikka reissun päältä kännykällä tai tabletilla, ilman maksukanavan tilaamista.