NBA-pelaajan julma pila sai äidin kyyneliin

Kesällä vapailla markkinoilla ollut Dwight Howard juksasi äitiään uudesta sopimuksestaan. Howard kertoi äidilleen, että oli tehnyt sopimuksen Utah Jazzin kanssa, kun hän oikeasti siirtyi kotikonnuille Atlanta Hawksiin.
Howard oli kysytty pelaaja kesän siirtomarkkinoilla ja hän päätti lopulta palata kotikaupunkiinsa ja edustaa Atlanta Hawksia. Paluu kotiin oli luonnollisesti äidin toiveissa, joten Howard päätti hieman pilailla äitinsä kustannuksella.
– Huijasin äitiäni. Halusin nähdä hänen reaktionsa, joten sanoin hänelle: ”Äiti, sain juuri sopimuksen, arvoltaan 150 miljoonaa.” Ja hän totesi siihen: ”Herranjestas. Keneltä? Johon vastasin: “Utah Jazzilta.” Ja sen jälkeen hän alkoi itkeä, jonka jälkeen sanoin: ”Äiti, olen pahoillani. Minä vain vitsailin, olen tulossa kotiin Atlantaan”, jonka jälkeen hän oli superiloinen, Howard paljasti yhdysvaltalaismediassa.
Howard on aloittanut vahvasti kotikaupunkinsa seurassa. Hän on tilastoinut tällä kaudella keskimäärin 14,8 pistettä sekä 12,3 levypalloa kauden aikana. Atlanta johtaa itäistä konferenssia yhdeksällä voitolla ja kahdella tappiolla.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Susijengin tähden taival ohi Euroliigassa
- Erikoinen välikohtaus NBA:ssa
- Taru Tuukkasen hieno ura päättyi järkyttävään pettymykseen
- Seagulls otti jo toisen voittonsa finaaleissa
- Cleveland Cavaliers murskaavasti jatkoon
- ToPo sai tylysti turpaansa – ratkaisu siirtyi
- LeBron James on jo sillassa – tuplatuplasta ei apua
- Tuomas Iisalo kesälomille – jatkosta ei tietoa
- Korisliigan finaalit alkoivat pieksäjäisillä
- LeBron Jamesin huippupeli ei riittänyt
- 47-vuotias pelaaja loistaa Korisliigassa
- Taru Tuukkasen hieno ura päättyi järkyttävään pettymykseen
- ToPo sai tylysti turpaansa – ratkaisu siirtyi
- LeBron James on jo sillassa – tuplatuplasta ei apua
- Tuomas Iisalo kesälomille – jatkosta ei tietoa
- Susijengin pelaajalle katkera finaalitappio
- LeBron Jamesin huippupeli ei riittänyt
- Tuomas Iisalon Memphis romahti pahasti
- Idän suosikit jyräävät NBA:n playoffeissa
- Korisliigan finaalit alkoivat pieksäjäisillä