Maajoukkueet MU16 2020 ja WU16 2020 kutsuttu valintaleirille

© Kuva: Juha Tamminen

Suomen Koripalloliitto on kutsunut nuoria lupauksia WU16 2020 ja MU16 2020 maajoukkueiden valintaleirille, jotka pidetään Kisakallion Susi Training Centerissä 3.-6.6.2019.

WU16 2020

Nimi Seura
Aarrejoki Annika HoNsU
Aktan Auroora Tapiolan Honka
Borodulin Tessa Peli-Karhut
Eronen Aada Kataja
Hakkarainen Lilli Peli-Karhut
Jussila Ilona LePy
Kotkaslahti Siiri HNMKY
Lohko Peppi SBG
Niininen Petriina BC Nokia
Niskanen Viivi BC Nokia
Paananen Pinja Äänekosken Huima
Parikka SOhvi JäNMKY
Sipponen Noora Tapiolan Honka
Tanhuanpää Katariina LePy
Tuomi Wilma HNMKY/HBA
Ulander Venla Tapiolan Honka
Williams Kenisha Tampereen Pyrintö
Pettinen Nea Tampereen Pyrintö
Vertio Pinja Tapiolan Honka
Tuukkanen Aada Helmi Basket
Julkunen Monna HNMKY
Sussmann Ella Tapiolan Honka
Lemmilä Elsa Tapiolan Honka
Koskelainen Oona Helmi Basket
Silvennoinen Saana Tapiolan Honka
Tuomi Senja Tapiolan Honka
Niementö Violiina YMCA Heinola
Hurme Essia Helmi Basket/HBA
Ahola Emma Helmi Basket
Hattula Pauliina Tapiolan Honka
Pihlajamäki Enni BC Nokia
Merivirta Edit Peli-Karhut
Aarnisalo Elina Tapiolan Honka/HBA
Määttänen Marianne Tapiolan Honka/HBA
Airikainen Kristiina Kouvot
Toppari Aurora LePy
Vallila Riina HNMKY
Hellsten Fiia Feeniks Basket

MU16 2020

Nimi Seura
Heiskanen Valtteri WB-Pantterit
Härsilä Tuukka Lapuan Kobrat
Jaatinen Rasmus Espoo Basket Team
Jokela Topias Tapiolan Honka
Kallström Daniel Tapiolan Honka
Karhu Ville MuKi/HBA
Karpin Ilya Ura Basket
Kuismin Eemeli Kataja Basket
Kumpulainen Arttu HyPo
Lanki Matias KTP
Lehto Lauri Tapiolan Honka
Madzou Brunel Tampereen Pyrintö
Muhonen Erik Tapiolan Honka
Mäkinen Aleksi Sykki
Mäkipää Leo HNMKY/HBA
Märsynaho Matias ONMKY
Nokkanen Aleksi WB-Pantterit
Nordell Leon HoNsU
Pelkonen Olli Tapiolan Honka
Rantapaju Daniel TuNMKY
Salmi Juuso Äänekosken Huima
Sauramo Elias BC Nokia
Spahiu Fati WB-Pantterit
Tuovila Roope Tapiolan Honka
Ward Oliver LaBa Juniorit
Virtamäki Mio LaBa Juniorit
Yalaho Eemeli Äänekosken Huima
Diaz Suomela Matias TuNMKY
Gundem Emre PuHu Juniorit
Räväsmäki Aleksi PäLuLu
Reponen Elias Namika Lappeenranta/Kouvot
Salmi Eemeli Kouvot
Pyykkö Leevi ouvot
Kuukka Tuomas Tapiolan Honka
Kuivalainen Aapo HNMKY

Lähde: Koripalloliiton kotisivut

Kaikki jääkiekon MM-kisoista: matsit ilmaiseksi, sarjataulukko, otteluohjelma…