Seuraikoni sai NBA:ssa jatkopestin

NBA-seura Cleveland Cavaliers on ESPN:n mukaan tehnyt sopimuksen sentterinä ja laitahyökkääjänä pelaavan Tristan Thompsonin kanssa.
Thompson on allekirjoittanut yksivuotisen sopimuksen. Hän aloittaa NBA:ssa jo 14. kautensa, joista 11. Cavaliersissa.
Thompson varattiin NBA-draftissa 2011 peräti neljäntenä. Hän ei kehittynyt supertähtitason pelaajaksi, mutta oli kuitenkin voittamassa LeBron Jamesin kanssa NBA-mestaruutta Cavaliersissa 2016.
Cavaliersissa Thompson on pelannut 2011-20. Sen jälkeen hän edusti kolmen vuoden sisällä Sacramento Kingsiä, Indiana Pacersia, Chicago Bullsia ja Los Angeles Lakersia, kunnes viime kaudella palasi Clevelandiin.
Maajoukkuetasolla Thompson edustaa Kanadaa. Hän ei mahtunut Kanadan olympiajoukkueeseen Pariisin 2024 kisoihin.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Washington purki pelaajansa sopimuksen
- NBA-tähti sai sopimuksen – palkka tippuu reilusti
- Kataja vahvistui uudella jenkillä
- Rahakkaasta NBA-tähdestä huonoja uutisia
- Ranskan NBA-supertähdestä huojentava uutinen
- Suomi taipui Espanjalle EM-finaalissa
- Totta se on – Suomi eteni koripallon EM-finaaliin
- Lauri Markkanen kokeili maalivahdin hommia
- NBA:ssa varsin erikoinen prosessi
- NBA:ssa tehtiin uusi sopimusennätys