Bisonsille jälleen kova jenkkivahvistus

Bisons on hankkinut jälleen kovan vahvistuksen jo ennestään vahvaan joukkueeseensa, kun Frank Robinson liittyy joukkueen riveihin. Sopimuksesta kertoo koripallosivusto Sportando.
Robinson on viettänyt melkoista kiertolaiselämää ja on pelannut vuonna 2008 alkaneen ammattilaisuransa aikana jo seitsemässä eri maassa ja kymmenessä eri joukkueessa. Listalta löytyvät Union Olimpija (Slovenia), Ludwigsburg (Saksa), Los Angeles D-Fenders (D-liiga, USA), Maccabi Haifa, (Israel), Sokhumi Tblisi (Georgia), Artland Dragons (Saksa), BC Habika (Israel), Asseco Prokom Gdynia (Puola), Budivelnyt Kiova (Ukraina) ja viimeksi s. Oliver Baskets Würzburg (Saksa).
29-vuotias takakentän pelaaja aloitti viime kauden Puolassa, jossa hän pelasi seitsemän peliä Euroliigassa ja myöhemmin hän pelasi Budivelnytin kanssa samana kautena Eurocupia ennen kuin päätti kautensa Saksassa.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Kevin Durant teki sopimuksen – häviää Lauri Markkaselle
- Miikka Muurinen heitti pinnan sarjajumboa vastaan
- Mikael Jantuselta vahvaa jälkeä Euroliigassa
- Miikka Muurinen nähtiin Euroliigassa
- Suomalaispelaaja siirtyy Bundesliigaan
- Lauri Markkanen pystyi pelaamaan
- NBA-tähti pidätettiin – erikoinen selitys
- Miikka Muurinen kelpaa ABA-liigaan
- Mikael Jantusen hyvä esitys ei riittänyt
- LeBron Jamesilla vaivoja – ikä alkaa painaa