KTP:n amerikkalainen tähtikaksikko palaamassa? – ”Viihtyivät ilmeisen hyvin kentällä ja sen ulkopuolella”
Kuva: Juha Tamminen
KTP:lla on ensi kaudeksi tällä hetkellä kolme sopimusta, kun Joonas Lehtoranta liittyi Vili Nymanin ja Joonas Pentin kanssa sopimuspelaajien joukkoon. Puheenjohtaja Jyrki Lindströmin mukaan seura neuvottelee kaikkien suomalaispelaajiensa kanssa jatkosta.
– Lähtökohta on, että kaikkien suomalaispelaajien kanssa käydään neuvottelut. ”Jonttu” oli kotkalaisena listan kärkipäässä, Lindström valottaa Lehtorannan sopimuksen taustoja kotkalaisten sivuilla.
Ensi kaudella Korisliigassa on mahdollisuus käyttää neljää amerikkalaispelaajaa, mutta KTP-leirissä ei ole vielä tehty päätöksiä lukumäärästä. Jotain Lindström pystyy kuitenkin jo paljastamaan.
– LaMonte Ulmer ja Brandon Jefferson väläyttelivät mahdollisuutta jatkosta, ellei paikkaa löydy isommista liigoista. Kaksikko viihtyi ilmeisen hyvin kentällä ja sen ulkopuolella, Lindström kertoo.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Korisliigassa pamahti jättiyllätys
- Lauri Markkanen on taas sivussa – onko syytä huoleen?
- Miikka Muurinen
- Lauri Markkanen
- Suomen tytöt tipahtivat rankingissa
- Tuomas Iisalo voittaa ilman tähtipelaajaansa
- Valta on vaihtunut Korisliigassa
- New Yorkille NBA-pokaali 52 vuoden tauon jälkeen
- Tuomas Iisalon joukoilta tyrmäys kriisiseuralle
- Lauri Markkanen loisti voitto-ottelussa
- IS: Paikalliset hämillään Lauri Markkasen käytöksestä
- Tuomas Iisalon joukoilta tyrmäys kriisiseuralle
- Valtava yllätys nähtiin NBA:ssa
- Lauri Markkanen loisti voitto-ottelussa
- Valta on vaihtunut Korisliigassa
- Tuomas Iisalo voittaa ilman tähtipelaajaansa
- Lauri Markkanen ja Giannis huhuissa – yksi ongelma
- Stephen Curry hurjassa iskussa – sekään ei riittänyt
- New Yorkille NBA-pokaali 52 vuoden tauon jälkeen
- Lauri Markkanen on taas sivussa – onko syytä huoleen?