Spurs-luotsi myöntää: ”Kawhi Leonardin toipuminen hitaampaa kuin odotimme”

San Antonio Spurs on joutunut tulemaan toimeen ilman tähtipelaaja Kawhi Leonardia suurimman osan kuluvasta kaudesta. Leonardilta jäi välistä 27 ensimmäistä ottelua, jonka jälkeen hän on pystynyt pelaamaan vain yhdeksässä ottelussa.
– Toipuminen sujuu hitaammin kuin odotimme. Toivoimme, että se olisi sujunut nopeammin. Jos erehdymme, kuten aiemmin olemme, teemme asiat vanhanaikaisesti. Pidimme Timmy Duncanin poissa pudotuspeleistä vuoden polven vuoksi, ja hän olisi voinut pelata. En siis näe tätä mitenkään erilailla verrattuna muihinkaan pelaajiin, joiden kanssa olemme vuosien aikana toimineet, Spursin päävalmentaja Gregg Popovich sanoi.
– Kukaan ei halua Kawhi Leonardin paluuta enemmän kuin hän itse. Minä olen listassa toisena. Joukkuetoverit haluavat hänet takaisin. Hän on kilpailija.
Lähde: ESPN
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Susijengin MM-karsintalohko on valmis
- NBA:ssa tehtiin merkittävä sopimus
- Näin Susijengin vastustajat pelasivat
- NBA-legendalle patsas tähtipelaajiensa viereen
- Lauri Markkasella menee lujaa
- Ruotsille karmaiseva takaisku EM-kisoihin
- Lauri Markkanen voi pian vaihtaa seuraa
- Näin monta miljardia maksaa NBA-seura
- Merkittävä suomalainen koripallopersoona on kuollut
- Lauri Markkanen on vakuuttavassa iskussa – Susijengiltä syytä odottaa paljon