Lauri Markkasen valmentajan palli heiluu? – useat avainpelaajat kääntäneet selkänsä päävalmentajalle
Kuva: Getty Images
Chicago Sun-Times kertoo sivuillaan, että usea Chicago Bullsin avainpelaaja on ilmaissut tyytymättömyytensä päävalmentaja Jim Boyleniin.
Bullsin tuore koripalloasioiden pomo Arturas Karnisovas sekä vastapalkattu GM Marc Eversley ovat jututtaneet pelaajia ja Sun-Timesin mukaan usea avainpelaaja olisi ottanut esille luottamuksen puutteen päävalmentaja Boyleniin.
Boylenilla oli vankka luotto seuran omistajilta sekä entisiltä johtohenkilöiltä, mutta uusi seurajohto lähti arvioimaan tilannetta puhtaalta pöydältä ja sillä on täysi valta tehdä omat johtopäätökset. Karnisovatsja Eversley ovat keskustelleet pelaajien kanssa ja Sun-Timesin mukaan useat avainpelaajat ovat kritisoineet Boylenia.
Boylen korvasi Fred Hoibergin Bullsin päävalmentajana joulukuussa 2018 ja sen jälkeen Bulls on voittanut 39 ottelua ja hävinnyt 84, joten myöskään hänen saldonsa ei juuri hänen asemaansa vankista.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Awak Kuier ja kumppanit selvisivät haasteesta
- Tuomas Iisalon taktiikka muuttui jo
- Awak Kuier koki yllätystappion
- Lauri Markkasen seura rajussa tappioputkessa
- Susijengillä on loistava sauma MM-kisoihin
- Tuomas Iisalolle pakkovoitto – tilanne tukala
- Sasu Salin yllättyi kun kuuli huimasta saavutuksestaan: ”Oho!”
- Olivier Nkamhoua täräytti itsensä Susijengin sankariksi – avasi millaista on pelata huippuilta perheen edessä
- Susijengi upeasti jatkoon MM-karsinnassa
- Utah taipui ilman Lauri Markkasta farssin keskellä
- Susijengi palaa tositoimiin! Belgia-Suomi-ottelun tv-lähetykset ja pelaajat
- Susijengiltä hurja nousu heikon esityksen päätteeksi
- Nyt tuli tietoa Lauri Markkasen poissaolosta
- Sasu Salin yllättyi kun kuuli huimasta saavutuksestaan: ”Oho!”
- Susijengi upeasti jatkoon MM-karsinnassa
- Susijengillä on loistava sauma MM-kisoihin
- Utah taipui ilman Lauri Markkasta farssin keskellä
- Olivier Nkamhoua täräytti itsensä Susijengin sankariksi – avasi millaista on pelata huippuilta perheen edessä
- Tuomas Iisalon synkkyyteen pientä valoa
- Mikael Jantuselta jälleen vahvaa tekemistä