BC Nokia muokannut ulkomaalaispelaajiensa sopimuksia

BC Nokian Korisliiga-joukkue on päässyt yhteisymmärrykseen jatkosta kolmen ulkomaalaisvahvistuksensa kanssa. Wes Washpun, Jeff Garrett Jr. ja Daeshon Francis jatkavat joukkueessa. Khaliq Spicerin jatko on vielä auki.
BC Nokia on käynyt neuvottelut Washpunin, Garrettin ja Francisin kanssa ja päässeet yhteisymmärrykseen jatkosta. Vahvistuskolmikko tulee pelaamaan tänään Kataja Basketia vastaan.
Francisin kanssa tehty pelaajasopimuksen uusi versio kattaa koko loppukauden. Washpun ja Garrett ovat vapaita siirtymään uuteen joukkueeseen siihen asti, kun helmikuun lopussa oleva siirtoraja umpeutuu. Jos he eivät ole tehneet sopimusta uuden joukkueen kanssa siirtorajaan mennessä, niin he jatkavat BC Nokian riveissä loppukauden.
Spicerin kanssa BC Nokia ei ole päässyt ainakaan toistaiseksi yhteisymmärrykseen. Spicer ei matkusta joukkueen kanssa Joensuuhun.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- NBA-koripallo sai Suomessa uuden kodin
- Kevin Durant teki sopimuksen – häviää Lauri Markkaselle
- Miikka Muurinen heitti pinnan sarjajumboa vastaan
- Mikael Jantuselta vahvaa jälkeä Euroliigassa
- Miikka Muurinen nähtiin Euroliigassa
- Suomalaispelaaja siirtyy Bundesliigaan
- Lauri Markkanen pystyi pelaamaan
- NBA-tähti pidätettiin – erikoinen selitys
- Miikka Muurinen kelpaa ABA-liigaan
- Mikael Jantusen hyvä esitys ei riittänyt