BC Nokian taustajoukoille jatkosopimukset
BC Nokian Korisliiga-joukkueen pitkäaikainen apuvalmentaja Tero Vasell, 38, on tehnyt Näätien kanssa kahden vuoden mittaisen jatkosopimuksen. Myös fysioterapeutti Tommi Tatti ja huoltaja Jukka Schnabel on kiinnitetty tiimiin kaksivuotisilla sopimuksilla.
Vasell on toiminut BC Nokian Korisliiga-joukkueen valmennusjohdossa yhtäjaksoisesti kaudesta 2016-17 lähtien. Kaudella 2018-19 Vasell toimi myös joukkueen päävalmentajana kevään loppuun saakka. Vasell toimi myös BC Nokian edustusjoukkueen päävalmentajana vuosina 2012-2013 miesten ykkösdivisioonassa.
– Olemme todella iloisia, että Tero valitsi jatkamisen Nokialla. Terolla alkaa olemaan jo aika monta palvelusvuotta nokialaisen koripallon parissa sekä junioreissa että miehissä. Hän on merkittävä tekijä siihen kuinka vahva seura BC Nokia tänä päivänä on, Näätien general manager Marko Pirhonen kommentoi seuran sivuilla.
Fysioterapeutti Tommi Tatti sekä huoltaja Jukka Schnabel ovat myös tehneet kahden vuoden mittaisen jatkosopimukset BC Nokian kanssa.
– Tommi ja Jukka molemmat tuovat joukkueeseen ammattitaitojensa lisäksi loistavat persoonansa. He pitävät pelaajat kunnossa fyysisesti ja henkisesti.
Näätien päävalmentajana jatkaa Greg Gibson, joka solmi myös kaksivuotisen sopimuksen joulukuussa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Kevin Durant shokeerasi ex-joukkueensa
- Lauri Markkasen Utah rypee tappiokierteessä
- Korisliigasta yllättävä tilasto
- Tuomas Iisalon tappiokierre syvenee
- NBA-tähti loukkaantui – tilasta ei tietoa
- Lauri Markkaselle karvas paluu
- Tässä kuukauden pelaajat – ei yllätyksiä
- Tuomas Iisalolla alkaa olla tukalaa
- Victor Wembanyamasta helpottava tieto
- Lauri Markkanen ei ollut pelikunnossa – tulos sen mukainen
- Tuomas Iisalolla alkaa olla tukalaa
- NBA-tähti loukkaantui – tilasta ei tietoa
- Nikola Jokic on pitkään sivussa
- Korisliigasta yllättävä tilasto
- Tässä kuukauden pelaajat – ei yllätyksiä
- NBA:ssa tuli revanssi – Wemby parempi supertähdistä
- Lauri Markkasen Utah rypee tappiokierteessä
- Lauri Markkaselle karvas paluu
- Victor Wembanyamasta helpottava tieto
- Kevin Durant shokeerasi ex-joukkueensa