Petteri Koposen entinen joukkuekaveri löytyi kuolleena poliisin kanssa käydyn tulitaistelun jälkeen

Venäläisjoukkue Himkissä yhdessä Petteri Koposen kanssa pelannut Tyler Honeycutt on kuollut. Pari kautta myös NBA:ssakin pelannut Honeycutt teki itsemurhan poliisin kanssa käydyn tulitaistelun jälkeen. Hän oli kuollessaan 27-vuotias.
Tilanne lähti liikkeelle, kun Honeycuttin äiti soitti poliisille epävakaan käyttäytymisen takia. Poliisin saavuttua Honeycuttin Los Angelesissa sijaitsevan talon luo, avasi hän tulen poliiseja kohti, johon poliisit vastasivat. Honeycutt linnoittautui kotiinsa, kunnes yhdeksän tunnin jälkeen poliisit tekivät rynnäkön ja löysivät Honeycuttin kuolleena. Poliisin mukaan Honeycutt oli ampunut itsensä.
Honeycutt pelasi kahden kauden aikana yhteensä 24 NBA-ottelua Sacramento Kingsissä ennen kuin siirtyi pelaamaan Eurooppaan. Hänen ensimmäinen seuransa oli israelilainen Ironi Nahariya, jonka jälkeen hän siirtyi Himkiin. Hän pelasi myös kauden turkkilaisessa Anadolu Efesissä palaten jälleen viime kaudella Himkiin. Hän voitti Himkin kanssa EuroCupin vuonna 2015.
Player's agent, mr. Aaron Mintz, confirmed the death of Honeycutt
@Khimkibasket expresses its deepest condolences to Tyler's family and friends
Rest in peace, Tyler...
Jos et näe tviittiä oikein, voit katsoa sen täältä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Helsingin Seagulls uhkaa kaatua – rahat loppu
- NBA saa uuden mestarijoukkueen
- Suomen koriksen suurlupaus kertoo suunnitelmistaan
- New York ei luovuta – pakkovoitto selvin lukemin
- Iso mestarisuosikki NBA:n finaaleihin
- Indiana harppaamassa finaaleihin
- NBA:n suosikki todella lähellä finaalisarjaa
- NBA:n pudotuspelisarjassa erikoinen saldo
- NBA:ssa yllättävä murskavoitto
- Yllättäjä jo lähellä finaalipaikkaa NBA:ssa